Wyprzedaż asortymentu salonu samochodowego.

Czy sklep, który przestał istnieć może wciąż zarabiać? 

Okazuję się, że tak. Po zamknięciu salonu samochodowego AutoBreczko i przejęciu go przez Warszawskiego dealera Auto Fus Group (który później również stał się naszym klientem) właścicielom zostało mnóstwo gadżetów i części, z którymi nie wiedzieli co zrobić. 

To właśnie wtedy właściciel salonu zwrócił się do nas z pytaniem czy jesteśmy w stanie pomóc mu ze sprzedażą wspomnianych przedmiotów. Naturalnie odpowiedzieliśmy, że tak. Przecież właśnie tym się zajmujemy!

Próbą naszych sił było logistyczne zaprojektowanie procesu sprzedaży, gdyż część produktów znajdowała się w salonie w Bielsku Białej. W zależności od lokalizacji towaru, wysyłka oraz zaksięgowanie następowała w różnych miastach.

 

W ciągu kilku dni skompletowaliśmy listę produktów, nazwy części oraz wszystkie niezbędne zdjęcia. Następnie postanowiliśmy, że sprzedaż będziemy porowadzić dwutorowo. Z jednej strony postawiliśmy na platformę e-commerce w modelu SaaS, z drugiej zaś wstawiliśmy wszystkie produkty na Allegro. Ze względu na to, że sprzedaliśmy już większość produktów, sprzedaż pozostałych aktykułów powoli zamykamy jedynie na Allegro.

Czy daliśmy radę? 

W ciągu roku sprzedaliśmy ponad połowę produktów, co było dużym sukcesem, ponieważ produkty były sprzedawane detalicznie i w wielu przypadkach posiadaliśmy pojedyncze egzemplarze danego towaru.